Cejch s vašim jménem, logem, erbem, pečetí, obchodní značkou, názvem farmy, telefonním číslem, vašemi iniciáli, ochrannou známkou, čísly úlů, vám vypálíme laserovou technologií do dřevěných částí vašeho úlu, rámečků a příslušenství.

K čemu cejch slouží?

Úly cejchujeme jak z důvodu jakési prestiže, ale hlavně z důvodu odcizení úlů. Pokud má cejch k tomuto účelu sloužit musí být vypálen hlavně do hloubky (alespoň 8mm), aby nemohl být případným zlodějem jednoduše odstraněn například odbroušením smirkovým papírem, bruskou apod. Pro znesnadnění odstranění cejchu je vhodné ocejchovat co nejvíce dílů např. u nástavku alespoň dvě nebo tři stěny, čím víc cejchů tím víc krádež případného zloděje odradí.

Lze cejch odstranit?

Včelí nástavek opatřený ze tří stran cejchem do hloubky 8mm lze odstranit jedině tak, že zloděj musí cejch dlátem vysekat do hloubky 8mm, nástavek si silně poškodí, dá si s tím velkou práci a ve výsledku mu to za tu dřinu a výsledný efekt v podobě vydlabaného a zničeného nástavku ani nestojí. Pokud nebude chtít cejch odstranit, tak vysvětlujte přátelům včelařům a případně policii proč máte na zahradě úly se jménem NOVÁČEK, když se jmenujete Navrátil. (Tímto se omlouváme všem pánům Nováčkům a Navrátilům, že jsme použili jejich příjmení jako příklad.)

Rozdíly ve vypalování laserem nebo matrici?

Laserová metoda vypalování cejchu je oproti metodě vypalování cejchu pomocí rozpálené matrice lepší v mnoha parametrech:

  1. cejch laserem je naprosto jasně zřetelný, čistý, přesný, s jakýmkoli detailem

      cejch matricí je ohořelý, nečitelný, bez přesných kontur

  2. cejch laserem může být vypálený až do hloubky 17mm, z důvodu znesnadnění odstranění (naše cejchy vypalujeme do hloubky 8mm, na přání je možno vypálit až do hl. 17mm)

      cejch matricí je vypálen do hloubky 1-2mm, což umožňuje snadné odbroušení, při vypalování větší hloubky je cejch jedna velká ohořelá málo čitelná plocha

  3. cejch laserem umožňuje povrchovou úpravu bez odlupování ošetřujícího emailu

      cejch matricí je ohořelý, na zuhelnatělé části email nedrží a odlupuje se (tento nedostatek je u cejchů hlubších než 1mm)

  4. cejch laserem nevyžaduje drahou výrobu matrice (kopyta), práci s otevřeným ohněm

  5. cejch laserem je možno jednoduše do 10sekund změnit. Text se pouze napíše do počítače, logo se nahraje z vámi dodaného souboru ve formátu  pdf, jpg, dwg apod. a hned se může vypalovat.

  6. cejch pomocí matrice musí vypalovat zručnější člověk.

  Kam lze cejch umístit?

  Cejch je možné vypálit na vnější plochy nástavků, varroa den, difůzních vík, krmítek, plemenáčů atd.

  Cejchem s menší hloubkou do 2mm je možno opatřit horní loučky rámečků, rámů vík, mateřích mřížek apod.

  Umístění cejchu je na střed stěny (osové horizontální umístění) a vertikální umístění je pod vyfrézované madlo vše dle přiložené fotodokumentace u každého produktu jako příklad. Jiné umístění, hloubku vypálení je možné domluvit pouze zakázkově dle dodané dokumentace, schématu, popisu apod.

  Co může cejch obsah?

  Textové cejchy jako např. jméno, příjmení, název spolku, obce, farmy apod. vypalujeme včetně diakritiky do hloubky 8mm, v různých volitelných variantách:

  1. velikost písma (výška) 25, 30, 35mm
  2. druh písma (font) ve čtyřech druzích – Century Gothic, Verdana, NV Boli, Segoe Print
  3. písmo vypálené v okrajových konturách nebo písmo celoplošně (tučně) vypálené
  4. umístění ve variantě a) na zadní stěnu, b) na přední stěnu, c) na dvě boční stěny, d) na přední a boční stěny.
  5. včelí rámek - horní loučka, výška písma 10, 15mm

  Jak bude textový cejch vypadat si můžete prohlédnout na obrázcích v galerii. Cejchy ve tvaru loga vypalujeme dle zaslaného návrhu včelaře. Návrh je třeba zaslat v běžných formátech  mailem.

  Vnitřní vypálená plocha písma je načernalá. Po vypálení je možno plochu přebrousit brusnou houbičkou pro odstranění očouzení vzniklé kolem písmen při vypalování. Přebroušení neprovádíme a není zahrnuto v ceně.

  Lze zboží s cejhem zaslat na dobírku?

  Protože se jedná o zakázkovou úpravu, tak není možné takto upravené výrobky zasílat na dobírku. Zboží je třeba vždy zaplatit předem.

  Lze zboží s cejhem reklamovat?

  Zboží vypálené cejchem je prodávané jako vyrobená zakázka a není je možné vrátit v zákonné lhůtě 14 dnů. Reklamační nároky na výrobky jsou platné, v případě reklamace se bude preferovat oprava výrobku s původním cejchem ve lhůtě do 30 dnů. 

  Možnost zdarma zveřejnění vašeho loga na webových stránkách biouly.cz s vašim kontaktem pro případné nálezce vašich ukradených úlů.