Objemová sleva až 15 % při nákupu nad 15 000 Kč

Pro koho je krmítko vhodné?

Nové krmítko od biouly.cz je vhodné pro profesionální včelaře, kteří musí zakrmit velké množství včelstev a nemohou tak často docházet ke každému včelstvu. Dále je vhodné pokud máte včelstvo dále od bydliště nemůžete tak často na včelnici dojíždět. Dále je vhodné pro jakkoliv velké či malé včelaře, kteří chtějí zakrmit příslušné množství krmiva tím nejjednodušším způsobem.

Pro jaké krmivo je 12 litrové krmítko vhodné?

12 litrové stropní krmítko je vhodné pro krmení cukerným roztokem i medocukrovým těstem. Na 1 návštěvu včelnice zvládnete zakrmit 9 kg cukru.

Výhody krmítka

Velký objem krmítka.

Utěsněno proti loupežím a slídivosti.

Jednoduché dolévání - lze dolévat čerpadlem s hadicí, z barelu, z cisterny, z vědra  atd...

Dobře skladné.

Šetří čas.

Popis výrobku

Nové krmítko pro včelí úly Langstroth.

Krmítko má užitný objem 12 litrů. Obsluha při krmení zabere 1/3 času a šetří tím čas na včelnici.

Jedná se o plastovou vaničku s dřevěným korpusem. Vanička je z pevného plastu, tloušťka plastu je 3 mm. Jedná se tedy o velmi pevný materiál a nehrozí poškození krmítka při úplném naplnění. (Běžné vaničky na trhu jsou z plastu tloušťky pouze 1,7 mm.)

Krmítko vyrábíme z borovice vejmutovky nebo ze smrku. (Celé krmítko je vyrobeno vždy z jedné dřeviny, dodáváme variantu dle aktuální skladové dostupnosti).

Stropní krmítko se stává z dřevěného rámu (masiv tl. 25 mm) tvořící obvod krmítka, z horní strany je plastová vanička krmítka osazena do rámečku na vyfrézovanou polodrážku (hloubka 2 mm, šířka 15 mm) a po obvodu přisponkována.

Ze spodní strany je opět na polodrážku vložena dřevovláknitá deska (tl. 3 mm) s vyfrézovaným otvorem pro průchod včel, dřevovláknitá deska je po celém obvodě přisponkována k obvodovému rámečku. Deska jednak zakrývá spodní stranu krmítka, ale hlavně celoplošně podpírá celé dno plastové vaničky. Dno vaničky navíc podložené deskou je tak velice odolné proti poškození.

Rohové spoje krmítka jsou pevně sešroubovány dvěma vruty 4,5 x 70 mm a prolepeny vodostálým lepidlem.

Plastové krmítko je vyspádované do středu.

Krmítko je lehce udržovatelné.

Součástí je tunýlek ke stropnímu krmítku, který zamezuje topení včel. Tunýlek se osazuje na středový prolis krmítka.

Krmítko slouží pro naplnění krmným roztokem nebo medocukrovým těstem.

Krmítko je vhodné pro zakrmení na zimu ale i pro podněcování.